Aj vy chcete zažiť kúpanie v zátokách s priezračnou vodou, píniovou vôňou a spevom cikád? Tichučké plachtenie po vetre? Obdivovanie prírodných či kultúrnych krás Dalmácie? Adrenalínové nocovanie na kotve, či státie priamo na mestskom móle v Hvare alebo Šibeniku? Dovolenkovanie na mori na plachetnici vám môže splniť vaše očakávania.

Dovolenka na mori je určená prevažne aktívnym dovolenkárom, ktorí sú otvorení spoznávaniu nových miest a podmienok, sú flexibilní a prispôsobiví. Ak nie všetkým členom posádky, tak aspoň počasiu. ;-D Ak ste skúseným jachtárom, viete aj to počasie využiť vo svoj prospech a upraviť plán dovolenky aktuálnej predpovedi počasia.

Naša domovská marina, Dalmácia a jej krásy

Chorvátsko je z pohľadu jachtárov ideálnou krajinou s nespočetným množstvom zátok a ostrovov. Naša domovská marina Kremik sa nachádza v strednej Dalmácii pri historickom, turisticky veľmi známom a živom mestečku Primošten. Marína Kremík je najlepšie prírodne chráneným prístavom prístavom na celom Chorvátskom pobreží. Výber miesta domovskej maríny bol však ovplyvnený hlavne dlhodobými klimatickými pomermi a pestrosťou toho, čo môžete v Chorvátsku obdivovať. Celá Dalmácia je neuveriteľne pestrá na historické kultúrne pamiatky či prírodné chránené miesta, mnohé aj pod ochranou UNESCO. Na ilustráciu pár typov na zaujímavé lokality a tipy na výlety. Na obdivovanie však nie sú len turisticky atraktívne miesta, ale aj nespočetné kľudné zátoky na kúpanie. Za zmienku určite stojí aj fakt, že pokiaľ sa na lodi vyberiete po rôznych ostrovoch, zistíte, že na nich panuje odlišná atmosféra medzi ostrovmi navzájom, ktorá je diametrálne odlišná od tej „pevninskej“. Ľudia žijúci na ostrovoch sú odkázaní na vzájomnú pomoc, čo sa odráža do ich každodenného prístupu a povahy plnej ochoty a spolupatričnosti.

Prenájom lodí z vlastnej flotily

Prenajímame 3 vlastné lode francúzskej značky Jeanneau: 2 lode SO42i a 1 loď So43. Lode na prenájom Sun Odyssey 42i sa píšia menami dvoch rázovitých slovenských obcí Špania Dolina a Očová. Kapacita lodí SO42i je 6+3, tzn. 3 kajuty po dvoch pasažieroch a traja pasažieri v salóne,čiže v spoločnom „obývačkovom“ priestore. Kapacity lode SO43 je 8+2, tzn. 4 kajuty po dvoch pasažieroch (jedna z kajút je menšia s poschodovou posteľou) a dvaja pasažieri v salóne.

Prenájom lodí zabezpečuje bez ale aj s našim kapitánom. Pokiaľ vás more zlákalo a plánujete sa naň vracať, urobte si kapitánske skúšky aj vy. Kapitánsky kurz trvá 1 týždeň a organizuje sa priamo v Chorvátsku na našich lodiach.

V cenníku prenájmu plachetníc udávame aj pridružené služby, prenájom kapitána, paddleboardu, parkovanie v marine Kremik…

Plávame od piatku od piatku, čím myslíme na váš komfort a bezpečnosť od samého počiatku. 🙂

Ak si prenajímate loď prvýkrát, prečítajte si náš článoček so základnými informáciami.

Prenájom lodí od iných overených partnerov

Okrem lodí z vlastnej flotily zabezpečujeme aj prenájom iných lodí podľa preferencií klienta (typ lode: plachetnica, katamarán, trimarán, motorový čln; veľkosť lode; vybavenosť lode; rok výroby lode …). Prenájom zabezpečujeme od overených partnerov prevažne v strednej a severnej Dalmácii. Kontaktujte nás s vašou špecifickou objednávkou.