NOVINKA

V sezóne 2024 ponúkame prenájom lodí v krásnej, nami už prebádanej oblasti, Liparských ostrovoch.

Lipari – ISOLE EOLIA, veterné ostrovy alebo sedem sestier

Liparské ostrovy sa nachádzajú pri Sicílii v Thyrenskom mori. Súostrovie vytvárané jedinečnou kombináciou činných sopiek a tyrkysového mora ponúka okrem jachtárskych zážitkov možnosti na horské túry, relax v termálnych kúpeľoch, vynikajúcu gastronómiu a milých ľudí.

Zo skúsenosti odporúčame prenajať si loď v Palerme alebo v marine Portorosa, ktorá je k nim najbližšie.

Za 7 jachtársky nabitých dní stihnete, v prípade vhodného počasia, okruh: Vulcano – Panarea – Stromboli – Salina – Filicudi – Alicudi – Lipari s cca 150 – 180 naplávanými námornými mílami.

Ostrov Vulcano je najbližší k Sicílii. Západná strana je posiata celou radou krásnych zátok, ktoré stoja za návštevu. Na východnej strane sa nachádza marína Levante, odkiaľ je možný výstup na Grand Crater priamo do vyhasnutej sopky.

Ostrov Panarea, menší, ale živý ostrov s veľmi zaujímavou nočnou atmosférou. V cene státia na bójke za 80€ je aj vodné taxi. Z Panarei je už vo večerných hodinách vidno chŕliacu sopku Stromboli.

Stromboli, stále činná sopka. Počas nočnej plavby a pri troche šťastia, je možné zbadať, ako soptí lávu. Pri priblížení cítiť síru – vôňu pekla. Severozápadne od ostrova sa z mora týči nezvyčajný úkaz – Strombolicchio – kus obrovskej skaly s majákom.

Salina, ostrov s prístavom Santa Maria je krásnym romantickým mestečkom s malými úzkymi uličkami a peknými plážami.

Na ostrove Filicudi stojí za zmienku jaskyňa Blue marino.

Alicudi, tam, kde sa zastavil čas. Jediným dopravným prostriedkom, na mieste vzdialenom turistickému ruchu, je aj v dnešných dňoch osol. Túra na vyhasnutú sopku Filo dellArpa s prevýšením 675m stojí za to.

Lipari je najväčším ostrovom súostrovia s viacerými marínami. Ponúka historické pamiatky ako katedrálu San Bartolomelo, mestské hradby, ďalej úzke a staré uličky, dobrú gastronómiu a originálne suveníry. Rovnako je možná aj turistika do priľahlých kopcov, plných exotickej flóry.

Prenájom lode v Sicílii

Ceny za prenájom lode sú obdobné ako v Chorvátsku. Maríny okolo 100€. Bójka 80€.

Najlepším obdobím na navštívenie tohto kúta sveta je máj, jún, júl, september a október. August býva preplnený turistami a rozhodne ho neodporúčame.

Doprava je možná letecky do Palerma alebo Catanie, prípadne autom cez Messinu (2.200km.)

Do tejto krásnej oblasti ponúkame zabezpečenie prenájmu lode podľa vášho výberu s naším kapitánom, ktorý oblasť dôverne pozná.

Pre viac informácií nás neváhajte kontaktovať cez facebook, instagram, emailom na yacht@felymayacht.sk, prípadne na telefónnom čísle 0904 109 276,