Školitelia kapitánskeho kurzu a skipperi

Ing. Milan Sedliačik

Vyštudovaný inžinier chémie, podnikateľ a konateľ spoločnosti FELYMA yacht. Temperamentný muž s aktívnym prístupom k životu.

K námornému jachtingu sa dostal v marci 1998, kedy ho na loď pozval spolužiak. Vyplávať v marci na oboplávanie Korziky mu vtedy pripadalo ako čisté šialenstvo, na počudovanie to ale bol krásny zážitok, ktorý prerástol najskôr k príležitostným plavbám, získaniu kapitánskeho oprávnenia kategórie B v roku 2002, prenájmom lodí, neskôr v roku 2003 k založeniu spoločnosti FELYMA yacht.

Na Chorvátskom mori strávi ročne 10-15 týždňov kde prepláva 2200 námorných míľ ročne a to prevažne v oblasti Strednej a Južnej Dalmácie (Kornaty, Zadar, Šibenik, Trogir, Split, Brač, Hvar, Vis, Korčula, Lastovo, Mljet, Dubrovník…)

Plavba po Kapverdských ostrovoch v roku 2007 ho posunula až do Karibiku. Od roku 2008, po získaní kapitánskeho preukazu kategórie C, pôsobí v zimnom období počas 4-5 týždňov v oblasti Britských panenských ostrovoch, Sv. Martine, Martiniku, Sv. Lucii, Dominike…

Milan Sedliačik je ženatý a má 2 deti

Mgr. Lucián Ošust

Lucián Ošust, nekonfliktný kľudný charakter, ďalší človek, ktorému more učarovalo.

Ku plavbe na mori sa dostal prvýkrát v roku 2007 na pozvanie kamaráta. Hneď o rok nato v našej spoločnosti Felyma yacht úspešne absolvoval kapitánsky kurz. Po necelých desiatich rokoch, kedy zvykol tráviť s kamarátmi na Jadranskom mori 2-3 letné týždne, sa zapálenie pre jachting pretavilo v neodlúčiteľnú časť Lucovho života. V rokoch 2019-2021 strávil na plachetnici čisto len v Chorvátsku 45 týždňov, za celých 16 rokov naplával cez 8.500 Nm na Jadrane, v Baleárskom mori v oblasti Malorky a v Karibiku okolo Malých Antil.

Lucián je ženatý a má 2 deti. V jeho stopách začína kráčať už aj jeho syn.

Matúš Sedliačik

na obsahu pracujeme , prosíme o strpenie 🙂