Ponúkame prenájom lodí od našich overených partnerov v Chorvátsku, kapitánske kurzy námorného jachtingu pre úplných začiatočníkov, kondičné plavby pre držiteľov kapitánskych preukazov, poradenstvo k charter managementu, teambuilding aktivity. V zimnom období zabezpečujeme pre ucelené posádky plavby po Karibských ostrovoch.

Z našej histórie

Vznikli sme v roku 2003, kedy sme súbežne založili spoločnosť FELYMA yacht s.r.o. so sídlom na Slovensku, ako aj FELYMA JACHT d.o.o so sídlom v Chorvátsku. Predbehli sme tak chorvátsku legislatívu, ktorá od roku 2005 sprísnila zákon zameraný proti „čiernemu charteru“ a umožnila prenajímanie lodí iba vo vlastníctve chorvátskych právnických osôb (a fyzických osôb s trvalým pobytom v Chorvátsku).

Našou prvou plachetnicou bola Jeanneau Sun Odyssey 37 s kapacitou 6+3 prispôsobená na charterovú úpravu. Do slovinského prístavu Koper bola dopravená kamiónovou prepravou, kde bola následne skompletovaná (osadenie sťažňa, antifolingové nátery, zabudovanie navigačnej techniky, doplnenie záchranárskych prostriedkov …) a pokrstená menom Felyma.

Hneď v prvom roku nášho vzniku sme začali organizovať jesenné Medzinárodné kongresy jachtingu a vodného motorizmu Skipper. Kongresy otvorené všetkým organizovaným aj neorganizovaným jachtárom a vodným motoristom sa konali s ročnou pravidelnosťou (na jednu výnimku) až do roku 2015. Značne tak prispeli k vytvoreniu povedomia o slovenskom jachtingu, jeho popularizácii a profesionalizácii a to nie len u nás, ale aj vo svete.

Od roku 2008 sme rozšírili naše územné pôsobenie aj o Karibské ostrovy, konkrétnejšie Britské panenské ostrvy, St. Martin, Guadeloupe, Martinik, Dominika, St. Lucia, St. Vincent, Tobago Cays … Jednoducho povedané, dnes Vás vieme zobrať do najznámejších jachtárskych podnikov, či na miesta, kde sa plavil s Čiernou perlou Jack Sparrow z Pirátov v Karibiku.

Rok 2020 priniesol striktné obmedzenia v cestovnom ruchu, ktoré sme sa nesnažili prelomiť. Zaujali sme spoločensky zodpovedné stanovisko. Lode sme aj v nasledujúcom roku 2021 prenajímali len v medziach legislatívy, úhrady za kapitánske kurzy sme posunuli do ďalších rokov alebo sme ich vrátili podľa požiadaviek klienta. V jeseni 2022 sme pristúpili k racionalizačným opatreniam a od roku 2023 ponúkame na prenájom široký výber lodí od našich partnerov v strednej Dalmácii.