Ponúkame jedinečné zážitky na mori, dobrodružstvo, pocit slobody, kúpanie v súkromí, pohľad na chorvátske i karibské pobrežie a ostrovy z inej perspektívy.

Prenajímame lode s kapacitou 9-10 osôb z prístavu pri historickom meste Primošten (stredná Dalmácia) a to úplným začiatočníkom, ktorí dovolenku na mori ešte nezažili, ako aj tým, ktorí si už nevedia iný typ dovolenkového relaxu ako na lodi ani predstaviť. Ponúkame prenájom lode s kapitánom, ale aj bez kapitána. Pre tých, ktorí ešte nemajú oprávnenie na vedenie rekreačného plavidla a snívajú o brázdení morí, organizujeme kapitánske kurzy námorného jachtingu priamo na lodi. Počas jedného týždňa dokážeme kvalitne vyškoliť úplných nováčikov po teoretickej i praktickej stránke. Pre držiteľov kapitánskych  preukazov organizujeme kondičné plavby na získanie pokročilých jachtárskych zručností.

V zimnom období zabezpečujeme plavby po Karibských ostrovoch.

Z našej histórie

Vznikli sme v roku 2003, kedy sme súbežne založili spoločnosť FELYMA yacht s.r.o. so sídlom na Slovensku, ako aj FELYMA JACHT d.o.o so sídlom v Chorvátsku. Predbehli sme tak chorvátsku legislatívu, ktorá od roku 2005 sprísnila zákon zameraný proti „čiernemu charteru“ a umožnila prenajímanie lodí iba vo vlastníctve chorvátskych právnických osôb (a fyzických osôb s trvalým pobytom v Chorvátsku).

Našou prvou plachetnicou bola Jeanneau Sun Odyssey 37 s kapacitou 6+3 prispôsobená na charterovú úpravu. Do slovinského prístavu Koper bola dopravená kamiónovou prepravou, kde bola následne skompletovaná (osadenie sťažňa, antifolingové nátery, zabudovanie navigačnej techniky, doplnenie záchranárskych prostriedkov …) a pokrstená menom Felyma. To, že sme stavili kartu na francúzske lode od výrobcu Jeanneau, nás nesklamalo. Upevnilo nás to ešte viac v názore, že francúzskeho lode pokladáme za najlepšie v pomere kvality a ceny. Svedčí o tom aj fakt, že vo Francúzsku, v oblasti La Rochelle, sa vyrába 70% svetovej produkcie rekreačných lodí.

Hneď v prvom roku nášho vzniku sme začali organizovať jesenné Medzinárodné kongresy jachtingu a vodného motorizmu Skipper. Kongresy otvorené všetkým organizovaným aj neorganizovaným jachtárom a vodným motoristom sa konali s ročnou pravidelnosťou (na jednu výnimku) až do roku 2015. Značne tak prispeli k vytvoreniu povedomia o slovenskom jachtingu, jeho popularizácii a profesionalizácii a to nie len u nás, ale aj vo svete.

Od spomínanej zmeny Chorvátskej legislatívy sme v roku 2005 zložili slovenskú vlajku a začali sme plávať pod chorvátskou. Vlajku Slovenského námorného jachtingu vyvesujeme pravdaže na ľavom vante.

Dva počiatočné roky praxe a zhusťujúca sa doprave do Chorvátska, ako aj zvýšená početnosť charterových lodí na mori, nás primäli k zmene turnusov začínajúcich v sobotu na turnusy od piatku do piatku. Je tomu tak až dodnes.

Od roku 2008 sme rozšírili naše územné pôsobenie aj o Karibské ostrovy, konkrétnejšie Britské panenské ostrvy, St. Martin, Guadeloupe, Martinik, Dominika, St. Lucia, St. Vincent, Tobago Cays … Jednoducho povedané, dnes Vás vieme zobrať do najznámejších jachtárskych podnikov, či na miesta, kde sa plavil s Čiernou perlou Jack Sparrow z Pirátov v Karibiku.

A prečo sme si vlastne vybrali plachetnice a nie motorové člny? Pretože pre plachtárov je cieľom cesta a nie cieľ. 😊