Kurz námorného jachtingu, označovaný aj ako kapitánsky kurz, je určený úplným začiatočníkom, ktorí nevlastnia žiadnu licenciu na vedenie rekreačného plavidla po mori.

Počas kurzu jachtingu sa účastník pripraví na skúšku z teórie potrebnú na získanie kapitánskeho preukazu a prakticky sa naučí samostatne viesť loď za bežných podmienok, do ktorých sa môže počas plavby dostať.

V teoretickej časti sa učí navigácia, značenie námorných ciest (IALA), meteorológia, obsluha elektronických prístrojov a vysielačky. Nezabúda sa ani na námorné právo, pravidlá pre zabránenie zrážkam na mori (COLREG), bežnú údržbu lode a iné.

V praktickej časti výuky sa precvičujú znalosti získané v časti teoretickej. Precvičuje sa manévrovanie v prístave, vyväzovanie plachetnice, kotvenie v zátokách, plavba na otvorenom mori, plavba na plachty v prípade vhodných poveternostných podmienok. Praktická príprava závisí od vhodných meteorologických podmienok. Ideálnym obdobím je preto jar a jeseň, kedy je vyššia pravdepodobnosť primeraných poveternostných podmienok a praktického cvičenia plachtenia na mori. Domovská Marina Kremík je výnimočne dobre prírodne chránenou zátokou, čo umožňuje precvičenie vyväzovania plachetnice za takmer každého počasia.

Kurz jachtingu je ukončený teoretickou skúškou, ktorá sa skladá na Chorvátskom kapitanáte pred komisiou menovanou Ministerstvom námorníctva, dopravy a spojov Chorvátskej republiky. Pre vystavenie kapitánskeho preukazu je potrebný vek nad 16 rokov, platný pas s fotokópiou jeho poslednej strany alebo fotokópia občianskeho preukazu a 2 farebné fotografie rozmeru 3×2,5cm.

Čo si vziať na kapitánsky kurz

Naše lode sú plne vybavené, takže kurzista kapitánskeho kurzu potrebuje iba veci osobnej potreby. V letných mesiacoch je more ideálne na kúpanie, preto netreba zabudnúť plavky a dobrý krém na opaľovanie. Počasie sa môže rýchlo zmeniť a preto je nutné pribaliť si aj nepremokavé oblečenie s kapucňou alebo pláštenku, teplý sveter, dôležitá je aj čiapka. Na lodi sa zásadne používa obuv so svetlou podrážkou. V lodi je k dispozícii plne vybavená kuchyňa (nádoby na varenie, taniere, príbor), WC so sprchou, studená a teplá voda.

Termín kapitánskeho kurzu

Pre informácie o najbližšom kurzu námorného jachtingu nás prosím kontaktujte.

Cena kapitánskeho kurzu

Cena kurzu námorného jachtingu na osobu: 490 €

V cene kapitánskeho kurzu je zahrnutý teoretický a praktický výcvik, praktická skúška na lodi, inštruktor, pobytová taxa, posteľná bielizeň, záverečné upratovanie lode, vystavenie crewlistu. V cene kapitánskeho kurzu nie je zahrnutá doprava, strava, zdravotné poistenie, teoretická skúška na Chorvátskom kapitanáte. Cena za skúšku je 1.000 kún.

Pri rezervácii kurzu námorného jachtingu účastník zaplatí zálohu vo výške 50% z ceny kurzu. Doplatok je nutné uhradiť 30 dní pred nástupom na kurz.

Video o kurze jachtingu

Ďalšie informácie o kurze jachtingu sa dozviete v krátkom 15 minútovom videu.