Kurz námorného jachtingu je určený úplným začiatočníkom, ktorí nevlastnia žiadnu licenciu na vedenie rekreačného plavidla po mori.

Počas kurzu sa účastník pripraví na skúšku z teórie potrebnú na získanie kapitánskeho preukazu a naučí sa samostatne viesť loď za bežných podmienok, do ktorých sa môže počas plavby dostať. V teoretickej časti sa učí navigácia, značenie námorných ciest (IALA), meteorológia, obsluha elektronických prístrojov a vysielačky. Nezabúda sa ani na námorné právo, pravidlá pre zabránenie zrážkam na mori (COLREG), bežnú údržbu lode a iné.

V praktickej časti výuky sa precvičujú znalosti získané v časti teoretickej. Precvičuje sa manévrovanie v prístave, vyväzovanie plachetnice, kotvenie v zátokách, plavba na otvorenom mori. Praktická príprava závisí od vhodných meteorologických podmienok. Ideálnym obdobím je preto jar a jeseň, kedy je vyššia pravdepodobnosť primeraných poveternostných podmienok a praktického cvičenia plachtenia na mori. Domovská Marina Kremík je výnimočne dobre prírodne chránenou zátokou, čo umožňuje precvičenie vyväzovania plachetnice za takmer každého počasia.

Kurz je ukončený teoretickou skúškou, ktorá sa skladá na Chorvátskom kapitanáte pred komisiou menovanou Ministerstvom námorníctva, dopravy a spojov Chorvátskej republiky. Pre vystavenie preukazu je potrebný vek nad 16 rokov, platný pas s fotokópiou jeho poslednej strany a 2 farebné fotografie pasového formátu.

Čo si vziať na kurz

Naše lode sú plne vybavené, takže účastník potrebuje iba veci osobnej potreby. V letných mesiacoch je more ideálne na kúpanie, takže netreba zabudnúť plavky a dobrý krém na opaľovanie. V prípade veterného počasia je vhodný teplý sveter a ľahká vetrovka, dôležitá je čiapka. Nutné je pribaliť si aj nepremokavé oblečenie s kapucou alebo pláštenku. Na lodi sa zásadne používa obuv so svetlou podrážkou. Na lodi je k dispozícii plne vybavená kuchyňa (nádoby na varenie, taniere, príbor), WC so sprchou, studená a teplá voda.

Termíny kurzov

Pre informácie o najbližšom kurzu námorného jachtingu nás prosím kontaktujte.

Cena kurzu

Cena kurzu námorného jachtingu na osobu: 490 €

V cene kurzu je zahrnutý teoretický a praktický výcvik, praktická skúška na lodi, inštruktor, pobytová taxa, posteľná bielizeň, záverečné upratovanie lode, vystavenie crewlistu. V cene kurzu nie je zahrnutá doprava, strava, zdravotné poistenie, teoretická skúška na Chorvátskom kapitanáte.

Pri rezervácii kurzu účastník zaplatí zálohu vo výške 50% z ceny kurzu. Doplatok je nutné uhradiť 30 dní pred nástupom na kurz.

Video o kurze

Ďalšie informácie o kurze jachtingu sa dozviete v krátkom 15 minútovom videu.