Máte zlé skúsenosti s cestovaním k moru?
Obávate sa preplnených ciest?
Obávate sa zníženej bezpečnosti na cestách?

Cestovanie k moru autom sa v poslednej dobe stáva úplnou tortúrou. Neskutočné zápchy na hranici či na staniciach chorvátskeho mýta odrádzajú. Vidina, už len na dosah príjemne tráveného času pri závanoch slaného morského vzduchu s píniovou vôňou, sa veľmi rýchlo môže zmeniť na neznesiteľné, priam katastrofické čakanie s nulovou vyhliadkou na zlepšenie. Ručičky na hodinkách o chvíľočku budú svedčiť o tom, že na diaľnici čakáte už 2 hodiny. Pritom ste vďačný za štvrtinu nádrže paliva, ešte stále funkčnú klimatizáciu a na rovnako funkčný tablet, ktorý hrá už po trinástykrát obľúbenú pesničku vašej ratolesti.
Na podobnú cestu si spomína aj pani Majka z Brezna: „ Do Trogiru sme cestovali neuveriteľných 18 hodín. K moru sme prišli úplne vyšťavení, podráždení a pohádaní. Zregenerovali sme sa až na tretí deň.“

Ako to robíme my v charterovej spoločnosti FELYMA yacht?

Plachetnice prenajímame už od roku 2003 a vieme ako predísť nepríjemnostiam a rizikám spojených s hustou premávkou. Máme záujem na tom, aby naši klienti prišli k moru a aj späť domov oddýchnutí, bez zbytočného stresu a premárneného času v zápche. Naše turnusy preto začínajú a končia v piatky.

Výhody turnusov od piatku do piatku

• Vyhnete sa zápche na preplnenej ceste.
• Cestujete za bezpečnejších podmienok.
• Nalodíte sa v piatok po 17-tej hodine a vyvarujete sa sobotňajšej preplnenej maríne.
• Ak vyplávate hneď v piatok, máte 1-2 dni náskok pred ostatnými jachtármi. More, zátoky a tranzitné prístavy budú v sobotu iba vaše.
• Do domovského prístavu sa vrátite vo štvrtok večer a v piatok ráno odovzdáte loď. Ten istý deň sa môžete po kľudnej ceste vybrať na spiatočnú cestu domov.

Nastavenie turnusov od piatku do piatku si pochvaľujú aj naši klienti. Zvykli si na to a ináč by to už ani nechceli. A určite treba podotknúť, že aj preto si vybrali loď práve od nás a stále nám zostávajú verní.