Ženy za kormidlom už nie sú raritou. More, sily vetra a chuť po slobode lákajú aj ich. Na kurz námorného jachtingu sa nám hlási čoraz viac záujemkýň. Klasický kapitánsky kurz im však až tak nevyhovuje. Ďalej sa dočítate prečo je tomu tak a prečo vznikol čisto dámsky kapitánsky kurz.

Prečo majú ženy nižší záujem o klasický kurz?

Pri zvažovaní účasti dám sa ich hlavnou bariérnou otázkou stáva ubytovanie na lodi v prevládajúcej pánskej spoločnosti. Nie každej budúcej kapitánke sa podarí na kurz nahovoriť aj svojho partnera či brata (častokrát aj preto, že oprávnenie na vedenie plavidla už vlastnia). Vzniknuté situácie sa tak pokúšame riešiť, po dohode obidvoch strán, ubytovaním dámy individuálne a to v maličkej kajute bez skrinky, ale zato s dvojposchodovým lôžkom. Jedno lôžko tak zostane využité na batožinu. Takúto kajutu však máme len jednu, čím vznikajú kapacitné obmedzenia a idea vyriešiť situáciu zorganizovaním dámskeho kapitánskeho kurzu.

Výhoda čisto dámskeho kurzu

Na dámskom kurze jachtingu narazíte v salóne lode, v kajute, v lodnej kúpeľni, len na dámu. No až na výnimku kapitána – školiteľa. 😉 Ubytovanie je zabezpečené v kajutách po dve osoby. Jednoducho LADIES ONLY. 🙂 Ešte stále váhate?

Všeobecne o kurze námorného jachtingu

Najbližší kapitánsky dámsky kurz pripravujeme v termíne od 30.9.2022 do 7.10.2022. Cena za týždenný kurz vrátane ubytovania je 590€. Medzi ďalšie náklady je potrebné pripočítať administratívny poplatok za kapitánske skúšky (1.000HRK), výdavky na stravovanie, dopravu, cestovné poistenie a vreckové. 🙂

Obsah kurzu je rovnaký ako v prípade klasického kapitánskeho kurzu s čisto pánskou alebo zmiešanou posádkou. Viac sa môžete dočítať aj na nasledujúcich stránkach:

Pre viac informácií nás určite neváhajte kontaktovať.

Tešíme sa na Vás