Britské panenské ostrovy (British Virgin Islands, BVI) tvorené 50-timi malými karibskými ostrovmi sú zámorským územím Spojeného kráľovstva. Najväčšími ostrovmi sú Tortola, Virgin Gorda, Anegada, a Jost Van Dyke. V oblasti Karibiku patria BVI medzi najprosperujúcejšiu oblasť. Žije na nich približne 27.000 obyvateľov, zamestnaných prevažne v turistickom ruchu. Hlavným a zároveň najväčším mestom je Road Town. Na ostrovoch sa platí americkými dolármi.  Časové pásmo je UTC-4.

BVI sa nachádzajú v tropickom vlhkom podnebnom pásme, typickom pre rovníkovú oblasť. Priemerná teplota sa v zimných mesiacoch pohybuje na úrovni okolo 25-26°C, s nízkymi výkyvmi medzi dennými  a nočnými teplotami (priemer deň 29°C, priemer noc 22°C).

Spoznávanie pobrežia z lode poskytuje vysoký turistický komfort. Výber plachetníc, či katamaránov je obzvlášť široký. S ohľadom na posádku a plánovanú trasu vyberieme takú, ktorá Vám určite ulahodí. Plavby v Karibiku trvajú zvyčajne 10 až 14 dní, ale podľa požiadaviek klienta sa vieme prispôsobiť a zabezpečiť aj týždňové plavby.