Po plavbe na mori sa vám chôdza po prírodnom, pevnom teréne pozdĺž mora bude možno žiadať.  Prechádzka z našej domovskej mariny Kremik do Primoštenu, trvá pomalou chôdzou necelú hodinu. Naspäť môžete ísť taxíkom, alebo po vás môže prísť zostávajúca posádka lode a zakotviť v zátoke priamo na kotve. Loďou sa z maríny Kremík preplavíte do Primoštenu za pol hodinku. Cesta taxíkom trvá 5 minút.  

Chodník vysypaný kameňom začína na konci maríny. Masívnu kovovú bránu môžete obísť z jednej či druhej strany. Slúži len ako zábrana pre autá. Hneď po pravej strane zbadáte kameninové políčka s viničom a olivami.

Kamenistý chodník popri mori a olivovom sade.
Kamenistý chodník z maríny Kremik popri mori s olivovníkmi v kamenistej pôde.

Chodník sa tiahne pozdĺž malého červeného majáku, popri kamienkovej pláži, ktorá je takmer vždy aspoň z časti obsadená. Na oblom cípe pevniny narazíte na druhý maják.

Prechádzka popri mori. Biely maják medzi Kremikom a Primoštenom.
Maják medzi Primoštenom a Kremikom.

Z čias občianskej vojny, ale aj druhej svetovej vojny zostali prírodné vojenské bunkre. O ich umiestnení a význame sa dočítate viac na dvojjazyčných informačných tabuliach.

Informačné tabule z okolia Primoštenu

Nasledujúca časť chodníku vedie popri malých zátokách, ktoré často využívajú nudisti.

Kamienkové  pláže oproti Primoštenu.
Kamienkové pláže využívané prevažne nudistami.

Bližšie k mestu sú už klasické kamienkové pláže. Kúpanie v mori, obzvlášť, ak sa na pešiu cestu vyberiete pri plnom svite, vás určite príjemne osvieži.

Kúpanie v čistučkom mori pri Primoštene pre osvieženie.
Kúpanie v mori pre osvieženie

A komu športovania nestačilo, môže si mimo rezervovaných hodín zahrať vodné pólo. 😊

Ihrisko pre vodné pólo v Primoštene
Primoštenské ihrisko pre vodné pólo