V strednej Dalmácii, medzi mestami Šibenik a Split, sa nachádza najlepšie prírodne chránená marina v Chorvátsku. Poskytuje miesta na státie pre 393 lodí na mori a 150 na súši. Hneď na prvom móle, v tichej centrálnej časti mariny, kotvia aj naše lode na prenájom.

Vybavenosť mariny Kremik
Vybavenosť mariny Kremik – KLIKNI pre zväčšenie

Vybavenosť mariny Kremik

Marina Kremik má výborné zázemie:

  • recepcia
  • reštaurácia
  • samoobslužná predajňa s potravinami, v sezóne stánok s čerstvým ovocím a zeleninou
  • jachtársky obchod
  • čerpacia stanica

Vinice Babič

Marina Kremik má aj svoje druhé „naj“. Pýši sa tým, že susedí so svetovo známou vinicou zapísanou do zoznamu kultúrnych pamiatok UNESCO – vinicou Babič.

Nie nadarmo visia vo vestibule Organizácie spojených národov v Ženeve fotky tejto vinice. Sú symbolom húževnatosti a odhodlania človeka pretvoriť nehostinnú kamenistú pôdu na úrodnú.

Vinica Babič Primošten
Vinica Babič pri vstupe do mariny Kremik

Pokiaľ budete raňajkovať, „kávičkovať“, či večerať na lodi určite sa pokochajte výhľadom. Pri vyplávaní z mariny budete mať vinicu Babič na ľavoboku.

Historické mestečko Primošten

Malebné mestečko Primošten je od mariny vzdialené iba 5 minút autom, pol hodinku loďou (stánie v zátoke na kotve, vyviazanie sa o bóju alebo na mestské mólu na mooring), či hodinku pešo pozdĺž mora.

Pôvodný ostrov bol osídlený už v praveku. S pevninou bol spojený násypom až po vybudovaní obranného opevnenia s vežami a padacím mostom. Severovýchodná strana hradieb sa zachovala až do dnešných čias a predstavuje vstup do historickej časti mesta. Nespočetné množstvo reštaurácií, cukrární, pekární, malých obchodíkov a stánkov so suvenírmi lemuje pešiu zónu od pláží až po kostol sv. Juraja na najvyššom mieste poloostrova.

Primošten Chotvátsko
Vstupná brána do historickej časti mesta Primošten

Night Club Aurora

Večernú disko zábavu ponúka jeden z najväčších a v celom Chorvátsku najznámejší Night Club Aurora. Otvorený bol v roku 1991. Klub pozostáva z 2 tanečných poschodí, 5 barov, tanečného parketu pod holým nebom, bazénom, VIP salónikom, salónikom s pizzériou … V letnej sezóne je otvorený každý večer.

Prenájom lodí a jachtárske kurzy z Kremiku

Situovanie našej základne v strednej Dalmácií, v Kremiku, je zámerné aj z titulu plánovania plavby či už na sever alebo juh. Za týždeň náročnejšej plavby je možné doplávať až do Dubrovníka a späť. Prípadne zvoliť pozvoľnejšiu plavbu rovnakým smerom a navštíviť Hvar, Split, Vis, Korčulu. Smerom na sever od Kremíka vás zase môžu zlákať Kornati, Zadar, Šibenik či Krka.

Reliéf pevniny a ostrovov v okolí Primoštenu nahráva aj výučbe námorného jachtingu. Počas jachtárskeho kurzu tak môžu budúci kapitáni vyskúšať kotvenie v zátokách ale aj skutočnú plavbu na otvorenom mori.

Felyma yacht ponúka prenájom lodí od francúzskeho výrobcu Jeanneau a jachtárske kurzy pre začiatočníkov i pokročilých. Plachetnice s dĺžkou 12-13m prenajíma zásadne od piatku do piatku. Myslí tak na bezpečnosť a komfort svojich klientov. V zimnom období sa špecializuje na plavby v Karibiku.