Chorvátske pobrežie je tvorené nespočetným množstvom husto roztrúsených lagún, zátok, ostrovov, historických či malebných mestečiek a dediniek s autentickou atmosférou. V lete rodinná dovolenka, na jar a na jeseň vhodný vietor na jachtárčenie. To všetko ponúka Chorvátsko. A pritom je preplávanie z jedného vyhľadávaného miesta do iného vždy na dosah!

Pobrežná čiara pevninovej časti Chorvátska predstavuje 1778 km, spolu s ostrovmi a ostrovčekmi ale až 5835 km. Popri nórskom a gréckom pobreží patrí to Chorvátske v Európe k najčlenitejším. Ostrovy sú usporiadané do rád a skupín. Geologickým zložením a morfologickým utváraním majú totožné rysy, čo svedčí o tom, že vznikli poklesom, respektíve zaplavením pevniny. Keby hladina mora poklesla o 90 až 130 metrov, všetky ostrovy by sa stali znovu súčasťou pevniny. Veľkých ostrovov s pobrežnou čiarou dlhšou ako 10 km je 69, z toho je 66 obývaných, pričom na nich žije 150-200 tisíc obyvateľov. Najväčším ostrovom je Krk (409km2), za ním nasleduje Cres (404km2), ďalej Brač (396km2), Hvar (299km2) a Pag (284km2). Menších ostrovčekov, hrebeňov a útesov je spolu 1116. 

Felyma yacht, poskytujúca prenájom plachetníc a kapitánske kurzy, sa etablovala v “strede” chorvátskeho pobrežia v maríne Kremik pri mestečku Primošten, aby ste mali všetko čo vás láka na dosah. Veď za týždeň pobytu (hoci časovo náročnejšieho na preplavby) sa môžete dostať až do Dubrovníku a späť. Marína Kremik je pritom prírodne najlepšie chráneným prístavov v celom Chorvástku a aj v prípade vysokej nepriazne počasia poskytuje bezpečné zázemie.