Pobyt na prenajatej lodi predstavuje z pohľadu šírenia koronavírusu bezpečnejšiu formu dovolenky ako ubytovanie na súkromí či v rezorte.

Osádka, ktorá sa zvyčajne dopraví do Chorvátska jedným či dvomi autami, je schopná zostať počas jedného týždňa v izolácií od okolia a pritom si užívať more a nespočetné chorvátske zátoky. V porovnaní s ubytovaním v hoteli či v prenajatej vile na pobreží a s navštevovaním verejných pláží, sa pobyt na lodi javí rozhodne ako bezproblémový. A to aj v prípade, že nevlastníte licenciu na vedenie rekreačného plavidla a spolu s loďou si prenajímate aj kapitána.

Relax na lodi

Kúpanie v zátoke priamo z lode je v čase výskytu koronavírusu ideálne. Miesto na opaľovanie si určite každý nájde v prednej časti lode alebo v niektorej zo zátok, kde sa preplavíte malým gumeným člnom. Tí, ktorí uprednostňujú tieň, môžu relaxovať pri knižke či pive 😉 pod strieškou bimini či vo svojej kajute.

Stravovanie na lodi

Aj stravovanie je možné zabezpečiť výlučne na lodi. V lodnej kuchyni uvaríte, vychladíte, či upečiete, čo len chcete. Niekto uprednostní rýchle špagety s Morca-dellou, obloženú misu s pršútom a olivami. Iní sa zas púšťajú do bryndzových halušiek, bravčovej panenky, palaciniek… Na lodi sú podmienky v kuchyni obmedzenejšie len počas plachtenia, kedy sa nakloní celá loď, aj s kuchynkou. 🙂 Len sporák zostáva v rovnováhe, aby sa nič nevylialo.

Tankovanie lode

Bod kontaktu s okolitým svetom predstavuje len natankovanie pitnej vody a nafty. Pri komfortnej spotrebe vody, bez dramatického priškrtenia kohútiku, vám bude stačiť natankovať vodu uprostred týždňa.

Doprava do Chorvátska

Aj v roku 202ľ premávajú do dovolenkových destinácií priame vlakové spojenia z Prahy a Bratislavy takmer obdeň. Jednou z možností je aj cestovanie lietadlom. No transport autom sa aj z pohľadu koronavírusu zdá byť tým najvhodnejším.

Cestovanie do Chorvátska mimo dopravné špičky

Charterová spoločnosť Felyma yacht, ako jediná slovenská spoločnosť prenajímajúca lode, nastavila štandardné turnusy prenájmu od piatku do piatku. Výber termínu tak nahráva prázdnym diaľniciam, ale aj prázdnej piatkovej domovskej marine Kremik a prázdnym sobotňajším tranzitným marinam. Sobotňajšiemu davu cestujúcich a jachtárov sa jednoducho vyhnete.

Značka Safe Stay in Croatia

O tom, že je Felyma yacht spoločensky zodpovedná firma, mysliaca na bezpečnosť individuálnych klientov ako aj na zamedzenie importu infekcie pri návrate, svedčí aj získanie bezpečnostného štítku od Svetovej rady cestovného ruchu (WTTC) Safe Travels a národného bezpečnostného štítku Safe Stay in Croatia, ktorý deklaruje, že uplatňuje protokoly o bezpečnom pobyte v Chorvátsku.

Niečo navyše ku opatreniam zamedzujúcim šíreniu covidu-19

  • Nad rámec bezpečnostných opatrení viažucich sa k značke Safe stay in Croatia budeme naďalej informovať o situácii v Chorvátsku, vstupe do krajiny ako aj o podmienkach návratu na Slovensko.
  • Naši školitelia kapitánskych kurzov sú plne zaočkovaní tromi vakcínami.
  • Neobchádzame opatrenia o pohybe osôb a s prenájmom lodí a kapitánskymi kurzami sme čakali do skončenia núdzového stavu.