Napriek narastaniu počtu pozitívne testovaných ľudí na ochorenie COVID-19, je Chorvátsko zaraďované medzi bezpečné „zelené“ krajiny. Odporúča sa vyhnúť hlavnému mestu a dodržiavať základné bezpečnostné opatrenia. Chorvátsko od 15. júla 2020 zavádza povinnosť nosenia ochranných masiek v obchodoch, vo všetkých prevádzkach, úradoch aj v MHD. Opatrenia sú teda obdobné ako tie u nás.

Pri vstupe do Chorvátska sa vyžaduje vyplnenie online formulára na stránke entercroatia.mup.hr. Formulár je k dispozícii aj v slovenskom jazyku. Odporúčame vyplniť ho vopred, aby ste sa na hranici zbytočne nezdržiavali. Formulár je vhodné vytlačiť a umiestniť pod predné sklo.

Tranzit do Chorvátska cez Rakúsko, Slovinsko i Maďarsko

Tranzit do Chorvátska je možný cez všetky 3 krajiny.

Maďarsko upravuje maximálnu dobu prejazdu na 24 hodín. Slovensko aj Chorvátsko patria z pohľadu Maďarska medzi „zelené“ krajíny (údaje z 15.7.2020).

Bezpečnosť krajín z pohľadu Maďarska

Pobyt na prenajatej lodi

Počas pobytu v Chorvátsku musia návštevníci dodržiavať všeobecne platné nariadenia Úradu verejného zdravia.

Pobyt na lodi považujeme za bezpečný, obzvlášť pre dobrodruhov vyhľadávajúcich kúpanie v zátokách a príležitosti na športový jachting.

Na našich lodiach zabezpečujeme okrem základného hygienického štandardu (posteľné prádlo, uterák, tekuté mydlo v kúpeľni ) aj dezinfekciu.