Pobyt na prenajatej lodi predstavuje, z pohľadu šírenia koronavírusu, bezpečnejšiu formu dovolenky.

Osádka, ktorá sa zvyčajne dopraví do Chorvátska jedným či dvomi autami, je schopná zostať počas jedného týždňa v izolácií od okolia a pritom si užívať more a nespočetné chorvátske zátoky. V porovnaní s ubytovaním v hoteloch či v prenajatom dome na pobreží a s navštevovaním verejných pláží, sa pobyt na lodi javí rozhodne ako bezproblémový.

Kúpanie v zátoke priamo z lode je v čase výskytu koronavírusu ideálne. Miesto na opaľovanie si určite každý nájde v prednej časti lode. Tí, ktorí uprednostňujú tieň, môžu relaxovať pri knižke či pive 😉 pod strieškou bimini.

Aj stravovanie je možné zabezpečiť výlučne na lodi. V lodnej kuchyni uvaríte, vychladíte, či upečiete, čo len chcete.

Bodom kontaktu s okolitým svetom predstavuje len natankovanie pitnej vody a nafty. Pri komfortnej spotrebe vody, bez dramatického priškrtenia kohútiku, vám bude stačiť natankovať vodu uprostred týždňa.

Doprava do Chorvátska

Priebežne sledujeme epidemiologickú situáciu v Chorvátsku, ako aj v tranzitných krajinách: Maďarsku, Rakúsku a Slovinku. O obmedzeniach informujeme na našej webovej a facebookovej stránke.

K 15.7. je tranzit cez všetky 3 krajiny voľný.

Tranzit cez Maďarsko ale musí byť uskutočnený do 24 hodín od vstupu do krajiny. Zastaviť sa môže, podľa informácií z Ministerstva zahraničných vecí SR, iba na určených oddychových miestach.

Pri vstupe do Chorvátska sa vyžaduje vyplniť online formulár na stránke entercroatia.mup.hr. Formulár je k dispozícii aj v slovenskom jazyku. Odporúčame vyplniť ho vopred, vytlačiť a pri prechode cez hranicu umiestniť na prístrojovú dosku pod čelné sklo.

Lode prenajímame od piatku do piatku, čiže sa vyhnete aj preplneným diaľniciam, hraničným prechodom i benzínovým pumpám. 🙂