Kurz jachtingu je určený úplným začiatočníkom, ktorí nevlastnia žiadnu licenciu na vedenie rekreačného plavidla po mori.

Počas kurzu sa účastník pripraví na skúšku z teórie potrebnú na získanie kapitánskeho preukazu a naučí sa samostatne viesť loď za bežných podmienok, do ktorých sa môže počas plavby dostať. V teoretickej časti sa učí navigácia, značenie námorných ciest (IALA), meteorológia, obsluha elektronických prístrojov a vysielačky. Nezabúda sa ani na námorné právo, pravidlá pre zabránenie zrážkam na mori (COLREG), bežnú údržbu lode a iné. V praktickej časti výuky sa precvičujú znalosti získané v časti teoretickej. Ďalej sa na mori precvičuje manévrovanie v prístave, vyväzovanie plachetnice, kotvenie v zátokách, plavba na otvorenom mori.

Kurz je ukončený teoretickou skúškou, ktorá sa skladá na Chorvátskom kapitanáte pred komisiou menovanou Ministerstvom námorníctva, dopravy a spojov Chorvátskej republiky. Pre vystavenie preukazu je potrebný vek nad 16 rokov, platný pas s fotokópiou jeho poslednej strany a 2 farebné fotografie pasového formátu.

Čo si vziať na kurz

Naše lode sú plne vybavené, takže účastník potrebuje iba veci osobnej potreby. V letných mesiacoch je more ideálne na kúpanie, takže netreba zabudnúť plavky a dobrý krém na opaľovanie. V prípade veterného počasia je vhodný teplý sveter a ľahká vetrovka, dôležitá je čiapka. Nutné je pribaliť si aj nepremokavé oblečenie s kapucou alebo pláštenku. Na lodi sa zásadne používa obuv so svetlou podrážkou. Na lodi je k dispozícii plne vybavená kuchyňa (nádoby na varenie, taniere, príbor) s mikrovlnkou, WC so sprchou, studená a teplá voda.

Termíny kurzov

Pre informácie o najbližšom kurzu námorného jachtingu nás prosím kontaktujte.

Cena kurzu

Cena kurzu námorného jachtingu na osobu: 490 €

V cene kurzu je zahrnutý teoretický a praktický výcvik, praktická skúška na lodi, inštruktor, pobytová taxa, posteľná bielizeň, záverečné upratovanie lode, vystavenie crewlistu. V cene kurzu nie je zahrnutá doprava, strava, zdravotné poistenie, teoretická skúška na Chorvátskom kapitanáte.

Pri rezervácii kurzu účastník zaplatí zálohu vo výške 50% z ceny kurzu. Doplatok je nutné uhradiť 30 dní pred nástupom na kurz.